قانع لبن

بسته بندی /‌ ‌هویت بصری

چالش

قانع‌لبن با چند دهه قدمت یک کسب و کار محلی در صنعت لبنیات منطقه است و می‌کوشد تا با تولید مدرن به بازارهای جدیدی راه یابد اما در گذر از تولید سنتی به صنعتی نیاز به چهره جدیدی دارد. چهره‌ای که بتواند محصولات را به تولید انبوه برساند . در این پروسه ما مسئولیت سنگینی را عهده‌دار شدیم، تمام تلاش تیم ترنج در راستای احیای برند است تا با پوسته جدید و چهره جدید وارد بازار شود. در این مسیر به هویتی نیاز داشتیم که بتواند ویژگی محصولات را نشان دهد. زیرا این ویژگی‌ها وجه تمایز ما با سایر رقباست. ویژگی‌های محصول و سیستم فروش و بازاریابی جدید باعث شده که قانع‌لبن به دنبال زبان بصری جدیدی برای برند خود باشد.

چگونه می‌شود در میان میلیون‌ها طرح و رنگ در فروشگاه بدون هیچ فکری محصولی را برداریم و خریداری کنیم؟ شاهد بسیاری از بسته‌بندی‌های موجود در بازار هستیم که طرحی بسیار شلوغ و بی سلیفه دارند، بطوری که حتی نام برند را به سختی می‌شود روی بسته‌بندی  پیدا کرد.

اما راه حل چیست؟

راه‌حل

راه‌حل از نظر تیم ترنج در سادگی و گویایی است. در طراحی زبان بصری برای یک برند سنتی موفق و قابل احترام،  قدم اول و اصلی در هویت بصری، طراحی نشانه است. در این پروسه با استفاده از فضای سفید در زمینه، با تایپی بسیار خوانا سعی کردیم لوگویی طراحی کنیم که در عین سادگی و خوانایی مفهوم اصلی برند را به خوبی نمایش دهد. “محصولات ما ماده خشک بیشتری نسبت به بقیه محصولات تولید کننده‌ها دارد” این عبارات، کلیدی‌ترین جمله جلسه بریف بود. ایده  بسیار ساده بود، اما نتایج درخشانی در پی داشت. بنابراین ایده اصلی بر این اساس گرفته شد که طرح و فرم بسته‌بندی قانع‌لبن طبق محتویات داخل آن طراحی شود.

درباره این پروژه

پروسه‌‌های طی شده:

طراحی هویت بصری، طراحی بسته‌بندی

رسانه‌های طراحی شده:

نشانه، بسته‌بندی،پوستر

نرم‌افزارهای استفاده شد:

ادوبی ایلاستریتور، فوتوشاپ

سهیم بودند:

۴ نفر برای موفقیت این پروژه سخت کوشیدند.

یاری رسانده‌اند:

تشکر فراوان از تیم ترنج

زمان صرف شده:

تکمیل این پروژه ۳ ماه زمان برد.

انرژی گرفتیم:

۳۲۰ استکان چــای توسط ۴ نفر

انگیزه گرفتیم:

آلبوم باران تویی از گروه چارتار