بازار مبل آداک

نشانه /‌ ‌هویت بصری

چالش

یک مسئله همیشه ذهن ما را در مورد مراکز خرید بزرگ شهر به خود مشغول می‌کرد، و آن عدم توجه به یک هویت بصری خوب بود، در حالیکه این یکی از عوامل کلیدی موفقیت در این زمینه محسوب می شود. گویا برای کسی مهم نیست. با خود گفتیم زمانیکه ما عهده دار این امر شویم، متفاوت تر و قویتر گام خواهیم برداشت. بخت با ما یار بود و مجموعه بازار مبل آداک برای طراحی هویت بصری مرکز خرید جدید به ما مراجعه کرد. مجموعه ای مدرن با معماری زیبا که میزبان برندهای معتبر مبلمان منزل است. حالا چالش اصلی ما طراحی یک هویت منعطف، چشمگیر و جذاب برای جلب توجه همگان و القای حس جلال و شکوه بود.

راه‌حل

گام آغازین در فرآیند کاری ترنج، تحقیق و مطالعه است. ما به بررسی مواردی مانند بهترین نمونه های موجود در جهان، هویت کلی مراکز خرید و نحوه طراحی این هویت ها و شکل استفاده از آن، عوامل موفقیت، علایق خریداران مبلمان و لوازم خانگی و چندین عامل مهم و کلیدی دیگر پرداختیم.
بدنبال فرمی محکم بودیم تا قدرت و تجمل را الهام بخشیده و برای ساختمان مرکز خرید آداک یک امتیاز محسوب شود. ایده استفاده از خطوط صاف و ساده با برخی انحناها در انتها برای ایجاد شکل مبل گون و در عین حال شبیه به ساختمان مناسب به نظر می رسید تا مفاهیم قدرت، پایداری و جلال را با هم جلوه گر کند. رنگ هم در این میان نقش خود را به عنوان عاملی مهم ایفا کرد، رنگ طلایی که همیشه با معنای لاکچری تداعی می‌شود. بعد از همه اینها نوبت به رندرهای سه بعدی ساختمان، کارت های دعوت مراسم ها و کاتالوگ مجموعه رسید.

درباره این پروژه

پروسه‌‌های طی شده:

تحقیقات میدانی، باز طراحی، طراحی رسانه

رسانه‌های طراحی شده:

نشانه، تابلوهای محیطی، کاتالوگ، وبسایت

نرم‌افزارهای استفاده شد:

ادوبی ایلاستریتور، فوتوشاپ، ایندیزاین،

سهیم بودند:

۶ نفر برای موفقیت این پروژه سخت کوشیدند.

یاری رسانده‌اند:

تشکر فراوان از آقای آرش امینیان

زمان صرف شده:

تکمیل این پروژه ۵ ماه زمان برد.

انرژی گرفتیم:

۴۸۰ استکان چــای توسط ۴ نفر

انگیزه گرفتیم:

آلبوم باران تویی از گروه چارتار