آلتین هومز

رسانه‌های الکترونیکی /‌ ‌نشانه /‌ ‌هویت بصری

چالش

یکی از مشتریان قدیمی که سالهاست با ترنج همکاری دارد، برای ریبرند مجموعه‌اش مراجعه کرد. ترنج منتظر این لحظه بود، زیرا می دانست ظاهر آلتین هومز قدیمی شده و زمان تغییر برای آن فرا رسیده است. اما این کار چگونه باید انجام می‌شد؟ ما تا بحال بهترین ها را برای آلتین انجام و ارایه داده‌ایم، و اینکه چگونه از آن بهتر می تواند باشد، چالش مهم ما بود؟

طی جلسات بریف با مشتری و جلسات بیشتری با تیم خلاق و بازاریابی، یک راهکار ارایه شد. “ ما باید دیدمان را تغییر دهیم و منظر جدیدی را برای نگاه به آلتین انتخاب کنیم.” مقر اصلی آلتین هومز در کشور انگلستان قرار داشته در نتیجه خروجی کار ما با کارهای بروز و باکیفیت اروپایی مقایسه خواهد شد. و این چالش برانگیز ترین بخش پروژه بود، چرا‌که می‌خواستیم، فوق العاده و خاص در مقیاس بین المللی با مخاطبی فرامرزی انجام دهیم. این مستلزم صرف انرژی و زمان و خلاقیت دو چندان بود.

ریبرند آلتین هومز

راه‌حل

“ما باید دیدمان را تغییر داده و منظر جدیدی را برای نگاه به آلتین انتخاب کنیم.”

این راه حل ما برای هویت جدید آلتین هومز است. در پروسه‌ی ریبرند ما همان لوگوی قدیمی را حفظ کرده، اما زاویه دیدمان به آن را تغییر دادیم. این باعث شد تا خطوط ریز و فضاهای خالی که در اجرا مشکل آفرین بود حذف شود زیرا می‌خواستیم نشانه ای دوست داشتنی برای مشتری و نیز برای ما خلق شود بنابر‌این ریبرند بر همین مبنا بنا شد. ما با کمی ساده سازی بیشتر نشانه را به یک بالن گفت و گو تبدیل کردیم و فلسفه آن این است که شما می توانید بزرگ ترین و ناممکن ترین رویاهایتان را در این قاب تصور کنید تا آلتین به آن رنگ حقیقت ببخشد.

” در این نشانه دری باز است که تو را به سمت آینده‌ای طلایی فرا می‌خواند” این هم یک مفهوم است. و هرکسی می تواند برداشت خود را از این نشانه داشته باشد. باقی اجزای هویت آلتین هومز نیز درخشان اجرا شدند. ترنج مجموعه‌ای طلایی از ابزارها و ملزومات پروموشن و تبلیغات را برای ریبرندینگ آلتین هومز خلق کرد. وب سایت طراحی شده توسط ترنج برای آلتین، توانست عنوان سایت برتر روز را در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ از شرکت ادوبی دریافت کند و پس از آن در همان ماه جایزه سایت برتر ماه را از دیزاین‌فریمز برنده شد. ترنج باور دارد که در هر زمان می توان کاری بهتر از پیش انجام داد، بهترین کار را، و ما بازهم منتظر این اتفاق هستیم…

درباره این پروژه

پروسه‌‌های طی شده:

تحقیقات میدانی، باز طراحی، طراحی رسانه

رسانه‌های طراحی شده:

نشانه، تابلوهای محیطی، کاتالوگ، وبسایت

نرم‌افزارهای استفاده شده:

ادوبی ایلاستریتور، فوتوشاپ، ایندیزاین،

سهیم بودند:

۶ نفر برای موفقیت این پروژه سخت کوشیدند.

یاری رسانده‌اند:

تشکر فراوان از آقای آرش امینیان

زمان صرف شده:

تکمیل این پروژه ۵ ماه زمان برد.

انرژی گرفتیم:

۴۸۰ استکان چــای توسط ۴ نفر

انگیزه گرفتیم:

آلبوم باران تویی از گروه چارتار